Son dönemlerde yaşanan gelişmelerle birlikte özellikle baskı sektöründe oldukça fazla gelişme yaşanmış ve sektörün hızlı bir şekilde ilerlemesi sağlanmıştır. Fotoğraf ve görüntü kalitelerinin oldukça yüksek olması aynı zamanda baskı yapılmasının ardından da aynı kalitenin talep edilmesini tetiklemektedir. Bundan dolayı insanlar yaptırdıkları basklıların oldukça kaliteli olmasına ve renk skalasının oldukça geniş olmasına dikkat etmektedirler. Bundan dolayı sektörde de bu yönde çalışmaların yapılması sağlanmakta ve gerekli adımların atılması istenmektedir. Bu noktada özellikle “UV Baskı Makinası” kullanımı tercih edilmekte sektörde giderek kullanımı yaygınlaşmaktadır.

UV Baskı Nedir?

Ultraviole kelimesinin kısaltılmışı olarak kullanılmaya başlayan bu baskı yöntemi oldukça popüler bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Burada özellikle baskı kurutma tekniğinden dolayı oldukça faydalı bir sistem olarak değerlendirilmektedir. 

Özel bir şekilde imal edilmesi istenilen ve güneş ışınlarına karşı dayanma süresini olduğundan fazla bir şekilde korumayı amaçlayan boyaların 1 saniyenin altında bir süreye indirerek kurutması işlemine UV baskı sistemi denilmektedir. 

UV baskı sistemi sayesinde uygulamanın kullanılmasının ardından ortaya çıkan baskıların güneş ışınlarına karşı uzun süreli dayanıklılık göstermesi sağlanır. Bundan dolayı güneş ışınlarından dolayı solma gibi renklerde ki deformasyonlara rastlanmaz.

2. El Dijital Baskı Makinası

Bu sistemin kullanılabilmesi için gerekli olan cihazları sıfır olarak alabileceğiniz gibi aynı zamanda  “2. El UV Baskı Makinaları” satın alarak da ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olabilirsiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken tek husus makinenin herhangi bir sorununun olup olmaması noktasıdır.

Herhangi bir sorunu olmayan 2.el UV baskı makinası satın alınarak işlemlere devam edilebilir ve bu makineler sayesinde birçok başarılı işe imza atılarak ticaretin devamlılığı sağlandığı gibi aynı zamanda kaliteli basımların da ortaya çıkması sağlanmış olur.

UV Baskı Makinası Nerelerde Kullanılır?

  • Ayna yüzeyi olmayan metaller, (Metal üzeri uv baskı sayfası)

  • PVC esaslı plakalar, (Dekota üzeri uv baskı sayfası)

  • Ahşap plakalar, (Ahşap üzeri uv baskı sayfası)

  • U.V. baskıya uygun tekstil veya vinil rulolar. (flama-vinil uv baskı sayfası)

  • Cam plakalar.

  • Düzgün yüzeyli taşlar ve bu malzemelere benzer birçok üründe de denenebilir.